Apple, iCloud şifrelerine erişim için bir Chrome uzantısı yayınladı

Apple, Chrome Web Mağazası'nda resmi bir iCloud Parolaları uzantısı yayınladı. Yeni uzantı, Windows ve Mac kullanıcılarının iCloud Anahtar Zinciri'nde saklanan parolaları kullanmalarına ve Chrome tarayıcılarıyla senkronize etmelerine olanak tanır.

iCloud Anahtar Zinciri, Safari kullanıcılarının bu tarayıcıda oluşturulan kullanıcı adlarını ve parolaları, kredi kartı bilgilerini ve Wi-Fi parolalarını hatırlamasına yardımcı olur. . Bu, Mac kullanan ve Safari aracılığıyla aygıtlar arası parolaları yöneten iPhone sahipleri için bir sorun değil, ancak Apple'ın yeni uzantısı, özellikle iPhone veya iPad'e sahip ancak Windows 10 PC kullanan kişiler için önemli.

iCloud Parolaları Sözde uzantı, kullanıcıların Apple'ın Safari tarayıcısında Google Chrome'da oluşturulan parolalara erişmesine olanak tanır. Ayrıca Chrome'da oluşturulan şifrelerin iCloud ile senkronize edilmesini ve bu şifrelerin Apple cihazlarda kullanılabilmesini sağlar.

Yeni uzantıyı çalıştırmak için, kullanıcıların Windows 10 için Apple'ın iCloud uygulamasına ihtiyacı var. Yeni uzantıya buradan erişilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now